Czym zajmuje się JavaScript Developer?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

JavaScript Developer odpowiada za projektowanie oraz wdrażanie aplikacji i oprogramowania, stosując konkretny język projektowania – JavaScript. Ściśle współpracuje z UX i UI designerem, by wspólnie opracować jak najlepszy i najbardziej intuicyjny produkt – np. stronę internetową lub aplikację na smartfon.

Co musi umieć programista JavaScript?

JavaScript jest to skryptowy język, który pozwala na obsługę tworzenia treści na stronie internetowej, animację obrazów czy kontrolowanie multimediów. JavaScript Developer powinien znać języki programowania – jak JavaScript, HTML i CSS oraz wyróżniać się znajomością protokołu http, a także wiedzieć, jak je wykorzystać, by zbudować poprawny kod.

Potrzebna jest też umiejętność analitycznego myślenia, ogólna orientacja w branży, znajomość bibliotek i języka angielskiego oraz multidyscyplinarne podejście i umiejętność pracy w grupie. Doświadczeni programiści potrafią z kolei samodzielnie opracowywać i następnie tworzyć rozwiązania dopasowane, lepsze dla danego projektu i bezpieczniejsze. Każda aplikacja musi działać optymalnie i wpisywać się w konkretne potrzeby odbiorcy.

Jak wygląda praca JavaScript Developera?

Stawiane przed nim wymagania są wysokie, ale programista JavaScript musi świetnie znać aktualne trendy i stawiać poprzeczkę coraz wyżej. Potrafi programować pełnoprawne aplikacje webowe i wprowadza poszczególne elementy – jak animacje, wideo w tle czy okna dialogowe. Aplikacja musi przecież działać szybko, być nowoczesna i interesująca wizualnie, a zatem zgodna z trendami. Takie wyzwania to chleb powszedni w pracy JavaScript developera. Plusem są jednak stosunkowo wysokie zarobki.

Wynagrodzenie miesięczne JavaScript Developera wynosi około 8 000 zł brutto, ale najczęściej oscyluje między 10a 20 000 zł brutto – wszystko zależy od doświadczenia, dodatkowych umiejętności i firmy oraz jej lokalizacji.

Szukasz pracy jako JavaScript Developer? Dowiedz się więcej, jakie są wymagania, w jakich technologiach będziesz pracował, a następnie aplikuj do Edge1s: https://www.edge1s.com/pl/kariera/javascript-developer-w-edge1s/ .

gurmapp

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*