Najlepsze programy do sprzedaży wysyłkowej

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W dobie internetu coraz więcej osób docenia korzyści, jakie płyną z prowadzenia sprzedaży online. Co ciekawe, wiele sklepów stacjonarnych przenoszonych jest właśnie do sieci. Jakie oprogramowanie może pomóc w zarządzaniu własnym biznesem w internecie? Podpowiadamy.

Dlaczego warto prowadzić sprzedaż przez internet?

W ciągu ostatnich kilku lat znacznie wzrosła liczba Polaków, którzy dokonują zakupów przez internet. Statystyki te z pewnością wiążą się z pandemią koronawirusa, z której powodu robienie normalnych zakupów w pewnym momencie graniczyło z niemożliwym. W związku z tą sytuacją wiele osób przekonało się do wygody, jaką jest kupowanie przez internet. I nawet mimo tego, że handel i usługi wróciły już właściwie do normalności, to internetowe zakupy dalej są lubiane i powszechne.

Sklepy online mogą stanowić samodzielną działalność, a także dodatkową gałąź sprzedaży prowadzonej stacjonarnie. Będąc sprzedawcą, warto zostawić sobie otwartą furtkę tego typu. Może się okazać, że sklep internetowy będzie generować niemałe zyski. Dzięki sprzedaży online można w łatwy sposób poznać gusta klienteli i dopasowywać do nich ofertę. Co zatem może stanowić nieocenioną pomoc w prowadzeniu biznesu online?

Platformy e-commerce sposobem na łatwe prowadzenie sprzedaży przez internet

Czym właściwie są platformy e-commerce? Jest to oprogramowanie, które umożliwia łatwe sprawowanie kontroli nad biznesem online. Poszczególne platformy e-commerce pozwalają na zarządzanie produktami i ich cenami, a ponadto na prowadzenie rejestru stanu magazynowego. Dzięki platformom e-commerce możliwe jest również zarządzanie zamówieniami i wysyłkami, a także wystawianie dokumentów sprzedaży.

Kolejną z licznych zalet platform e-commerce jest ułatwianie działań marketingowych, a także kontaktu z klientem poprzez czaty bądź e-maile. Pozwalają również w bezpieczny sposób administrować danymi sklepu i klienteli. Zważywszy na to, że platformy e-commerce często różnią się dostępnymi funkcjami, warto dobrze przemyśleć swój wybór.

Polecane programy do prowadzenia sprzedaży wysyłkowej

WooCommerce

WooCommerce to niezwykle popularna platforma e-commerce. Dzięki zastosowaniu WooCommerce możliwe jest łatwe dodanie sklepu internetowego do witryny WordPress poprzez zintegrowanie wtyczki z istniejącą już stroną. Wtyczka WooCommerce jest bardzo prosta w obsłudze i intuicyjna, a ponadto wyposażona w wiele dogodnych funkcji i rozszerzeń. Umożliwia przykładowo usługę geolokalizacji i automatycznego naliczania podatków, co stanowi ogromną wygodę zarówno dla sprzedającego, jak i kupującego.

PrestaShop

Kolejnym z niezwykle popularnych narzędzi do sprzedaży internetowej jest PrestaShop. Mówi się, że jest to świetne rozwiązanie dla osób o niewielkim doświadczeniu w kwestii prowadzenia sklepu online. PrestaShop oferuje zarówno funkcje darmowe, jak i dodatkowo płatne, w które wliczają się gotowe moduły i spersonalizowane opcje.

Shoper

Wartą rozważenia propozycję stanowi również Shoper. To oprogramowanie służy do całościowego procesu, jakim jest przyjęcie zamówienia, wysyłka, a także rozliczenie zamówienia. Program ten przez pierwszy rok obsługi dostępny jest za naprawdę niewielkie pieniądze, co pozwala spokojnie go przetestować.

Zdj. główne: MealPro/unsplash.com

gurmapp

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*